Drop air چیست ؟ | جذب سرمایه بیشتر با ایردراپ

Drop air

دراپ ایر ، Drop air و یا ایردراپ مفاهیمی هستند که امروزه در بازار ارز دیجیتال مورد بحث قرار میگیرند و به عنوان یک راهکار عالی برای جذب سرمایه های بیشتر هستند بنابراین آشنایی با این مفهوم میتواند برای فعالان در بازار رمز ارز ها مفید باشد ، ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم Drop air چیست، چگونه دریافت میشود و چه کاربرد هایی دارد .

قبل از آن شاید برایتان جالب باشد که بدانید واژه دراپ ایر از کجا آمده ، در زمان قحطی، جنگ و یا بلاهای طبیعی شرایط به گونه است که کمک رسانی به ساکنین مناطق سخت میشود و با توجه به شرایط جاده ها و راه ها امکان ارسال کمک و آذوقه وجود ندارد، در این شرایط برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده لوازم و مواد غذایی را به روش هوایی و از طریق هلیکوپتر و هواپیما رها میکنند که به این روش Drop air  گفته میشود.

اولین کمپین ایردراپ رمز ارزها در سال 2014 یعنی حدودا 8 سال پیش در ایسلند اجرا شد و AuroraCoin به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده مختص به کشور ایسلند بود به این صورت که ۵۰ درصد از این توکن در بین ۳۳۰.۰۰۰ نفری که دارای شناسنامه ایسلندی بودند، توزیع شد

با ما تا انتها این مقاله همراه باشید تا شما را با مفهوم ایردراپ در بازار ارزهای دیجیتال آشنا کنیم.

Drop air چیست ؟
Drop air چیست ؟

 

مفهوم Drop air در ارز های دیجیتال

در بازار رمز ارز Drop air را به عنوان یک هدیه در نظر میگیرند که به دارندگان یک ارز دیجیتال خاص که واجد شرایط دریافت آن است، اهدا میشود و به نوعی پاداش محسوب میشود.

از ایردراپ ها به عنوان یک روش تبلیغاتی برای پلاک چین یا پروژه ها جدید هم استفاده میشود.

نکته ای که درباره دراپ ایر ها وجود دارد این است یک Drop air معتبر در بازار رمز ارز ها با هدف سرمایه گذاری ارائه نمیشود و در ابتدا تنها هدف آن تبلیغات رمز ارز خود است.

مفهوم Drop air در ارز های دیجیتال
مفهوم Drop air در ارز های دیجیتال

کلاه برداری با دراپ ایر

کلاه برداری در بازار های مالی و به ویژه بازار های مالی آنلاین و دیجیتال همواره وجود داشته و دارد که این مورد درباره ایردراپ ها تحت عنوان حمله داستینگ انجام میشود و باید درباره آن اطلاعات لازم را کسب کرد تا به بهانه دریافت مقدار ناچیزی ایردراپ سرتان کلاه نرود.

کلاه بردارانی که میخواهند از طریق دراپ ایر ها سر مردم را کلاه بگذارند در ابتدا مقداری بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را برای افراد ارسال میکنند و بعد از مدتی که فرد آن را به شخص دیگری ارسال نمود، اقدام به شناسایی هویت او میکنند که این کار حمله داستینگ نام دارد .

با توجه به این مورد و کلاه برداری هایی که اخیرا در کریپتو صورت گرفته باید هشدار بود و از هر واریز ناخواسته و بی دلیل به کیف پولتان خوش حال نشوید و درصدد شناسایی آن باشید چرا که هر واریزی نمیتواند به عنوان دراپ ایر تلقی شود و ممکن است یک راهکار برای کلاهبرداری از شما باشد.

کلاه برداری با دراپ ایر
کلاه برداری با دراپ ایر

هدف از تولید airdrop  چیست ؟

به طور کلی Drop air ها اهداف زیر را دنبال میکنند:

  • تبلیغات و اطلاع رسانی : همانطور که در ابتدا گفته شد این روش بهترین راهکار برای تبلیغات و اطلاع رسانی است و با اختصاص مقداری ایردراپ کاربران را ترغیب خواهید کرد که درباره پروژه های شما بیشتر تحقیق کرده و مشتاق به سرمایه گذاری در آن شوند.
  • شناسایی افراد : برای آنکه واجد شرایط دریافت ایردراپ شوید معمولا نیاز است تا یکسری فرم را پر کرده و اطلاعاتی از خود در اختیار سازمان توزیع کننده قرار دهید که این اطلاعات برای آن ها مهم بوده و ارزشمند است و میتواند در راستای تبلیغات برای مارکتینگشان به آنها کمک کند.
  • جذب سرمایه : با ارائه رایگان چند درصد از توکن های تازه وارد به کاربران به صورت ایردراپ و در کنار آن داشتن کمپین و تبلیغات در فضای مجازی و محیط های اجتمایی این امکان فراهم میشود که افراد بیشتری درباره توکن و پروژه شما بنویسند در نتیجه تقاضا و حجم معاملات آن بالا رفته و ارزش مالی توکن شما چندین برابر میشود ،بنابراین Drop air برای توکن ها و پروژه های تازه وارد میتواند یک راهکار خوب برای جذب سرمایه بیشتر باشد.
  • هدیه به کاربران وفادار : از آنجایی که توکن های زیادی وجود دارند و معامله گران همواره در حال خرید و فروش آنها هستند این امکان کمتر وجود دارد که افراد به یک توکن وفادار مانده و آنها را درکیف پول خود نگهداری کنند. بر همین اساس برخی از پروژه های ایردراپ به این صورت است متناسب با توکنی که شما در کیف پول خود نگهداری میکنید ، توکن ایردراپ دریافت خواهید کرد که این به عنوان پاداشیست که صرف نگهداری توکن مذکورکرده اید.
  • توزیع وسیع‌تر رمز ارز : توزیع غیر متمرکز رمز ارز ها در بازار ارز های دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است و این که حجم زیادی از یک توکن خاص در اختیار تعداد محدودی اکانت باشد میتواند تعادل بازار را بهم بزند بنابراین توزیع اصولی و غیر متمرکز از اهمیت بالایی برخوردار است که ایردارپ ها در این زمینه موفق بوده است.
هدف از تولید airdrop  چیست ؟
هدف از تولید airdrop  چیست ؟

انواع Drop air

با توجه به اهدافی که ایردراپ ها دنبال میکنند 5 نوع از آنها وجود دارد که توضیح آنها به شرح زیر است:

  • Drop air استاندارد: این نوع از دراپ ایر ها را تنها با معرفی ایمیل خود و ثبت نام در یک خبر نامه خاص میتوانید دریافت نمایید.
  • Drop air انعام : برای دریافت این نوع از دراپ ایر ها تنها کافیست یک کار تبلیغاتی مانند توییت کردن درباره پروژه انجام دهید..
  • Drop air هولدر دریافت این نوع از ایر دراپ ها بسیار ساده است تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که توکن های یک پروژه را برای مدتی در کیف پول خود نگهداری کنید.
  • Drop air هاردفورک زمانی که یک کوین از شبکه اصلی خود هاردفورک می‌شود، نگهدارندگان کوین اصلی واجد شرایط دریافت ایردراپ کوین جدید می‌شوند.
  • Drop air انحصاری این نوع ایر دراپ تنها به افراد خاصی تعلق میگیرد که به عنوان عضو وفادار یک پروژه ، سایت و یا کلاب هستند.

اطلاعات ایردراپ را از کجا دریافت کنیم ؟

برای اطلاع از شرایط و همچنین دریافت ایردراپ ها وب سایت های متعددی مانند Airdrops.io و Airdrop alert وجود دارد که اخبار های مربوطه را میتوانید در آنها مشاهده نماید، علاوه بر آن گروه ها و کانال هایی در شبکه های اجتمایی  Reddit و تلگرام وجود دارد که د این زمینه اطلاع رسانی میکنند.

اطلاعات ایردراپ را از کجا دریافت کنیم ؟
اطلاعات ایردراپ را از کجا دریافت کنیم ؟

خلاصه مطالب مربوط به دراپ ایر

در این مقاله به بررسی Drop air ها پرداختیم و درباره مفهوم ، انواع ایردراپ ، نحوه دریافت و تاریخچه آن توضیحاتی به شما دادیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه رمز ارز ها ایران ارز دیجیتال همراه باشید و دیگر مقالات منتشر شده در این زمینه را مطالعه نمایید.

loan یا قرض گرفتن از صرافی چیست ؟

تفاوت های ثبت سفارش LIMIT و MARKET | روش های خرید و فروش رمز ارز

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در کوینکس ثبت نام در کوکوین