استیکینگ صرافی در کوینکس

stacking در صرافی کوینکس

فرایند ماینینگ یا ماین کردن در حالت کلی به دو روش انجام می شود روش اول روش سنتی که قبلا فرد به وسیله یک سیستم، عمل استخراج رمز ارز را انجام می داد. اما امروزه روش جدید استیک و استیکینگ جایگزین روش سنتی شده است. استخراج رمز ارز به روش استیک کردن شما را از تهیه دستگاه استخراج کننده یا سیستم ماینر بی نیاز می کند. در نتیجه دیگر شما دیگر نیازی به خرید یک دستگاه پر سروصدا و با هزینه برق زیاد برای ماین کردن ندارید.

در این روش، فرد از طریق سرمایه خود در بازار ارز دیجیتالی صرافی کوینکس یا هر صرافی معتبر دیگر مانند صرافی کوکوین می توانید به روش استیک کسب درآمد کنید. در نتیجه سرمایه شما روز به روز افزایش می یابد و ارزهای دیجیتالی بیشتری کسب می کنید. در این مقاله سعی می شود آموزش کاملی از استیک در صرافی کوینکس را برای شما شرح دهیم.

استیک در صرافی کوینکس چیست؟

یکی از روش های کسب درآمد در بازار ارز دیجیتالی استخراج ارز می باشد. به بیان دیگر شما با بکار بردن ماینر امنیت سیستم، ارتباط محکمی بین تایید تراکنش ها و بلوک ها ایجاد می کنید در مقابل این عمل پاداش دریافت می کنید. این روش استخراج مربوط به بلاک چین های سنتی است که روش Proof of work که به اختصار pw نیز گفته می شود روش اثبات کار است. با مرور زمان و پیشرفت رمزنگاری و پیدایش بلاکچین های نوین از جمله Proof of Stake که به اختصار pos نیز گفته می شود به معنی اثبات سهام جایگزین روش های قبلی شد.شما حتما قبل از استیکینگ باید در صرافی کوینکس ثبت نام کرده باشید طبق لینک : ثبت نام صرافی کوینکس (آموزش کامل)

تعریف اصطلاحات کاربردی در آموزش استیکینگ در صرافی کوینکس:

  1. stacking
  2. node
  3. بلاکچین
  4. POS
  5. POW

Staking یا استیکینگ در ارز دیجیتالی

به زبان ساده، Stacking عمل دریافت سود به دلیل نگهداری یک ارز در حساب کاربری یا کیف پول صرافی کوینکس است.

نود node در ارز دیجیتالی

شبکه غیر متمرکز ارز دیجیتالی به این معنا است که توسط یک سازمان یا شخص مدیریت نمی شود. در حقیقت یک شبکه توسط رایانه های کل دنیا اداره و سازماندهی می شود. حال به هر دستگاهی که در این شبکه مشارکت دارد و به آن متصل وصل است یک گره یا نود شبکه می گویند.

بلاک چین

بلاکچین یک سیستم گزارش و ثبت اطلاعات است. اطلاعات ذخیره شده در این سیستم، در بین همه اعضاء شبکه مشترک یا به اشتراک گذاشته می شود. همچنین این اطلاعات به وسیله توزیع داده ها و رمزنگاری، امکان حذف، هک و دستکاری وجود ندارد.

آموزش استیکینگ صرافی کوینکس

مفهوم نود در شبکه بلاکچین

از کنار هم قرار دادن بلاک های اطلاعات، بلاک چین بوجود می آید. همه بلاک ها روی نود ذخیره می شوند. در الگوریتم اجماع نودها نقش مهمی دارند. با تاییدیه ارسال نود در بلاکچین به آن الگوریتم اجماع گفته می شود. دریافت تاییدیه از الگوریتم اجماع، به دو طریق اثبات سهام و اثبات کار صورت می گیرد.

Pow یا اثبات کار

در شبکه های غیر متمرکز، تایید تراکنش ها توسط اثبات کار انجام می شود. که به آن ماینینگ یا استخراج گفته می شود. در این روش کاربران می توانند قدرت cpu یا پردازش سخت افزار رایانه خود را به یک ارز دیجیتالی (مانند بیت کوین) اختصاص بدهید و با تایید تراکنش ها از صرافی کوینکس یا از شبکه پاداش دریافت کنید.

Pos یا اثبات سهام

روش pos یا جایگزین اثبات کار برای تایید تراکنش ها در شبکه های غیر متمرکز که مصرف برق زیاد و سخت افزار نیاز ندارد. افرادی که بخواهند در کار تایید تراکنش ها در یک شبکه شرکت کنند باید رمز ارز آن شبکه را خریداری کنند و در کیف پول آن را برای این شبکه نگهداری کنند. در نتیجه در ازاء ارز یا سهامی که در شبکه قرار داده اند به صورت پیوسته و مرتب به ارز دیجیتالی آنها افزوده می شود.

صرافی کوینکس از ۲۰ مارس ۲۰۲۱ به بعد شبکه بلاکچین خود را از روش اثبات کار به روش اثبات سهام تغییر داد. در روش Pos برای استیک در صرافی کوینکس و نگهدار ارز دیجیتالی یا دارایی های خود در قسمت استیک ماینینگ صرافی کوینکس به طور خودکار میتوانید پاداش کسب کنید.

· برای اینکه بتوانید از ارزهای خود استیک را اجرا نمایید ابتدا باید وارد وب سایت رسمی صرافی کوینکس شوید.

· سپس وارد بخش Mining شده و گزینه stake meaning را انتخاب نمایید تا تمام طرح های استیک برای شما نمایان شود.

در منو استیک ماینینگ انتخاب های مختلفی وجود دارد که مفهوم هر کدام متفاوت است. مفهوم این عبارت ها به شرح زیر هستند:

All: تمام پروژه های مربوط به مراحل استیک را نشان می دهد.

In progress: پروژه های در حال اجرا

Comingsoon پروژه هایی که به زودی اجرا خواهند شد.

Finished پروژه هایی که زمان آن به اتمام رسیده است.

معامله در استیکینگ و کسب درآمد

افراد می توانند ارز های خود را مستقیم از یک صرافی استیک کنند. اما باید توجه داشته باشند همه صرافی ها گزینه استیک را ندارند. در حال حاضر، صرافی های زیادی وجود دارند که استیکینگ ارز دیجیتالی را به کاربران خود ارائه می دهند. صرافی کوینکس نمونه بارزی از این صرافی ها می باشد هر چند شاید شما یک تریدر با تجربه باشید و با روش کسب درآمد با ذخیره ارزهای دیجیتالی مخالفت کنید. اما واقعیت این است در این راه کار سود دهی، اگر بیش از هر صنعت دیگر کلاهبرداری و هک هم وجود داشته باشد افراد زیادی هستند که حاضر به ریسک هستند. بنابراین امروزه روش استیکینگ افراد زیادی را به خود جلب کرده است و از این روش درآمد زایی می کنند.

برداشت از صرافی کوینکس

سخن آخر

امروزه دنیای ارز دیجیتالی راه کار های متعددی را برای درآمد زایی فراهم کرده است ‌که استیک‌ کردن فقط نمونه بسیار کوچکی از آن است. روش های کسب درآمد در این دریا آنقدر زیاد است که هر کس اراده کند می تواند ماهی خودش را پیدا کند و درآمد زایی کند. هر فرد فعال در ارز دیجیتالی با ثبت نام کوینکس یا سایر صرافی های معتبر دیگری مانند ثبت نام کوکوین ارز خریداری کند. در نهایت طبق مطالب گفته شده در این مقاله (توسط ایران ارز دیجیتال) و با طی کردن مراحل آموزشی پروژه خود را انتخاب کند و به درآمد زایی بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در کوینکس ثبت نام در کوکوین