انتقال از تراست ولت به کوینکس

انتقال از تراست ولت به کوینکس

انتقال ارز دیجیتال از کیف پول نرم‌افزاری به صرافی یا برعکس، ریسک بالایی دارد.

یکی از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران و هولدرها، جابه‌جایی ارز است که می‌تواند سرمایه آن‌ها را به نابودی بکشاند. امنیت شبکه، کارمزد و سرعت انتقال ارز یا توکن این نگرانی را در افراد به وجود آورده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران باید قبل از انتقال هرگونه ارز یا توکن، آموزش‌های لازم را ببینند.

در این مقاله سعی می‌کنیم نحوه انتقال ارز یا توکن از تراست ولت به کوینکس را به شکل صحیح، به شما آموزش دهیم و نکات مهم برای جلوگیری از نابودی سرمایه شما را ذکر کنیم.

تراست ولت چیست؟

بسیاری از افراد که قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت و هولد ارز را دارند، از کیف پول‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کنند. Trust Wallet هم یک کیف پول نرم‌افزاری است که امکان نگهداری ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است.

آشنایی با صرافی کوینکس

تبدیل دارایی پولی و دلاری به ارز دیجیتال و خریدوفروش آن‌ها در صرافی‌های معامله‌گری انجام می‌شود. coinex هم مانند سایر صرافی‌ها در خریدوفروش آنلاین ارز فعالیت می‌کند.

صرافی کوینکس coinex مانند صرافی کوکوین کاربران ایرانی را تحریم نکرده است و ثبت‌نام در این دو صرافی بدون احراز هویت امکان‌پذیر است.

مهم‌ترین علت انتقال ارز به صرافی

به علت نوسان زیاد ارزهای دیجیتال، این بازار سود قابل‌توجهی را برای معامله‌گران داشته است. یکی از اصلی‌ترین دلایل، نوسان‌گیری و معامله ارز در تایم‌فریم‌های کوتاه‌تر است. دومین مزیت صرافی‌ها، معاملات دوطرفه است. معامله‌گران با باز کردن معامله long از رشد بازار و با معامله short از ریزش بازار سود می‌گیرند.

مراحل انتقال ارز از تراست ولت به کوینکس

در تمامی انتقالات ارزی و حتی انتقال پول، باید آدرس یا شماره‌حساب مقصد را داشته باشیم تا فرایند فرستادن ارز به‌درستی انجام شود.

مرحله اول : ثبت نام در صرافی کوینکس

برای انتقال ارز از تراست ولت به  coinex هم، باید آدرس کیف پول حساب کوینکس را داشته باشیم. اگر آدرس کیف پول را ندارید، ابتدا باید در صرافی coinex ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام کوینکس بدون داشتن مدارک هویتی خاصی و فقط با یک ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید، امکان‌پذیر است. اطلاعات محرمانه حساب صرافی شما به این ایمیل فرستاده می‌شود، پس توجه کنید که این ایمیل، باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

مرحله دوم : دریافت آدرسی حساب مقصد

برای دریافت آدرس حساب مقصد به وب‌سایت یا نرم‌افزار coinex مراجعه می‌کنیم. سپس به قسمت assets یا همان کیف پول وارد می‌شویم. در این مرحله سه گزینه پیش ‌رو دارید:

 • Deposit: برای واریز ارز یا تتر به‌حساب کوینکس
 • Withdraw: برای برداشت ارز یا تتر از حساب کوینکس
 • Transfer: برای انتقال تتر بین حساب‌های مختلف صرافی کوینکس

آموزش برداشت از صرافی کوینکس

 1. ما قصد داریم ارز را از trust wallet به صرافی انتقال دهیم، پس deposit را برای این کار انتخاب می‌کنیم. سپس با جستجوی ارز موردنظر و انتخاب آن به صفحه آدرس حساب صرافی منتقل می‌شویم. آدرس را کپی می‌کنیم و برای انتقال، از آن استفاده می‌کنیم.
 2. در مرحله دوم وارد کیف پول trust wallet می‌شویم، ارز موردنظر را از لیست موجود جستجو می‌کنیم و وارد آن می‌شویم.
 3. سپس برای ارسال ارز، گزینه send را انتخاب می‌کنیم. وارد صفحه جدید که شدیم در قسمت recipient address، آدرس کپی شده صرافی را paste می‌کنیم. در ادامه مقدار ارزی که می‌خواهیم انتقال بدهیم را وارد می‌کنیم و روی next کلیک می‌کنیم.
 4. با ورود به صفحه جدید، مشخصات تراکنش انتقال ارز را می‌بینیم:
 • Asset: نام ارز یا توکن موردنظر
 • From: آدرس کیف پول مبدأ
 • to: آدرس کیف پول مقصد
 • Network fee: کارمزد تراکنش شبکه

با تأیید موارد بالا، روی confirm کلیک می‌کنیم تا تراکنش در بلاک‌چین ثبت شود. در نهایت، در بخش تاریخچه تراکنش‌ها، می‌توانید وضعیت آخرین تراکنش خود را مشاهده کنید که تأیید و پردازش آن دررابطه‌با بلاک‌چین و توکن ارسال شده زمان می‌برد.

مراحل انتقال ارز از تراست ولت به کوکوین چگونه است؟

برای این کار، شما ابتدا باید ثبت‌نام کوکوین را انجام دهید. پس از واردشدن به‌حساب صرافی کوکوین، تمامی مراحل مانند صرافی کوینکس است و هیچ تفاوتی ندارد.

از کجا مطمئن شویم فرایند انتقال به‌درستی انجام شده است؟

ابتدا وارد حساب صرافی‌ کوینکس شوید، سپس از قسمت asset صرافی، deposit record را انتخاب کنید. در مرحلهٔ بعدی حساب spot را انتخاب کنید تا تاریخچه معاملات و نقل و انتقالات را ببینید.

سخن پایانی

نوسان‌گیری، کسب سود و درآمد دلاری در صرافی کوینکس، یکی از لذت‌بخش‌ترین درآمد افراد از ارزهای دیجیتال است. بااین‌حال مانند سایر بازارهای مالی، ریسک‌های متناسب به خود را دارد. یکی از این ریسک‌ها، انتقال ارز است که می‌تواند پشیمانی جبران‌ناپذیری برای معامله‌گران به بار بیاورد. برای جلوگیری از تراکنش‌های اشتباه، باید شیوه صحیح این کار را به‌خوبی آموزش ببینید. این یک مقاله جامع درباره انتقال ارز از تراست ولت به کوینکس بود، اما اگر اشکالی دارید، می‌توانید در بخش نظرات، سؤالات خود را از ایران ارز دیجیتال بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در کوینکس ثبت نام در کوکوین